Wine Lady

Zapraszam na moją nową stronę: www.wine-lady.pl
I also write about wine in English: www.wine-lady.com

Wine Bar

Jest mnóstwo wine barów w Warszawie, do których warto zajrzeć. Jeszcze stosunkowo niedawno moja lista wine barów liczyła aż zero pozycji, teraz powoli, acz sukcesywnie się powiększa. Nie ważne, czy daleko czy blisko, czasem warto się wybrać na kielicha. I warto wiedzieć, gdzie pójść ;)
Kolejność alfabetyczna:

Alewino.pl
Warszawa, Mokotowska 48; tel. 22 628 38 30
Przytulnie urządzone miejsce, wina ok, są wśród nich też polskie wina. Ceny dość wysokie, wg mnie trochę zawyżone w porównaniu z innymi sklepami. Duży wybór jedzenia (ceny jak przystało na sklep położony w pobliżu centrum, ale nie dobijają). Zaskoczyła mnie Pani z obsługi - znała się na winach i można było z nią naprawdę przyjemnie porozmawiać.

Enoteka Restaurant * Wine Bar * Wine Shop
Warszawa, ul. Długa 23/25, kilka minut od placu zamkowego; tel. 22 635 55 10
Ciepłe miejsce, sklep i restauracja, niezbyt duży wybór win na kieliszki, ale zawsze coś ciekawego się znajdzie wśród tych kilku dostępnych pozycji. Wybór pozostałych win niemały, ceny przystępne. Głównie wina włoskie. Jedzenie - pycha! Mają też sezonowe jadło - kurki i szparagi zrobione były nieziemsko. Obsługa miła, trochę tylko schowana, zdarza się też im podać ciepłe wino ;/ A, warto dodać, że w Enotece można kupić polskie wina.

Heritage Shop & Wine
Warszawa, ul. Solec 117; tel. 22 857 09 12
Sklep z winami włoskimi, serami i innymi smakołykami. Małe miejsce, wybór też niewielki, ale ciekawy. Jest stolik, przy którym można sobie usiąść. Częste promocje, choć pamiętam, że ceny win uznałam za niezbyt niskie. Bardzo miły właściciel, panie również sympatyczne, chętnie doradzają.

Mielżyński Wine Bar
Warszawa, ul. Burakowska 5/7 (niedaleko Arkadii i Powązek), tel 22 636 87 09
Przyjemny ogródek i niezbyt duże wnętrze, zawsze dużo ludzi. Ceny nie są wygórowane, na miejscu doliczają 30% korkowego. Można kupować na kieliszku (od 12 zł wzwyż), otwierają większość dostępnych w sklepie win. Jedzenie niezbyt wykwintne, zdecydowanie lepsze wina. Godne polecenia również inne produkty (oliwy, octy balsamiczne, słodkości). Trochę niesympatyczna obsługa, ale może akurat tak trafiłam.

Restauracja i Winiarnia Ujazdowska & Mołdawska
Warszawa, Al. Ujazdowskie 6; niedaleko Placu Trzech Krzyży; tel. 22 613 99 86
Bardzo przyjemne miejsce, ogródek i kilka sal w piwnicy, ciekawie urządzone. Właściciel bardzo sympatyczny, chętnie mówi o winie, obsługa też niczego sobie. Byłam tu na degustacji win Mołdawskich, więc nie zapoznałam się zbyt szczegółowo z cenami. Wina mołdawskie.

Wine & Food Duchnicka
Warszawa, Duchnicka 3 (niedaleko Powązek); tel. 501 491 396
Fajnie urządzone miejsce, można kupować wina na kieliszki; duży wybór win w sklepie. Pyszna kuchnia, choć ciężko z daniami wegetariańskimi.

Vinoteka 13
Warszawa, Dom Handlowy Vitkac ul. Bracka 9; tel. 22 310 73 71
(Poniższy opis odnosi się do sklepu na Krakowskim Przedmieściu, który został już zlikwidowany) Dość trudno mi było to miejsce znaleźć, niezbyt dobrze oznakowane, w środku bardzo mało osób, co mnie trochę zdziwiło. Miejsce raczej eleganckie, bardziej jak wykwintna restauracja niż wine bar, ale przyjemnie urządzone. Obsługa bardzo miła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz